Moringa Çayı

Epilasyon

MORİNGA'NIN FAYDALARI

Kanser ile savaşmak için doğada bir çok alternatif bulunmaktadır. Kansere karşı mücadele, önleme ve tedavi yöntemlerini kuşatan, birçok cephe de bulunmaktadır. Geçmişte kanser ile savaşmak için elimizdeki tek silah bir kaç ilaç iken. Günümüz de ise kanser ve türleri için bir çok ALTERNATİF TIP ürünü devreye sokulmuştur. Bunlardan bir tanesi de Moringa bitkisidir. Moringa birçok tıbbi özelliklere sahip olduğu yaşanmış gerçek iyileşme hikayeleri ile bilinmektedir. Bu doğal kaynağı; kanseri kapsamlı bir tedavide,yararlı bir müttefik olarak,destekleyici ve önleyici ve hatta yok edici olarak kullanılabilir.

Moringa bir anti-tümör kapasitesine sahip olması deneysel çalışmalarda görülmüştür.. Moringa benzil izotiyosiyanat içerir. Anti-kanser ve kemoprotektif yeteneklere sahiptir.Moringadan elde edilen kimyasal ve bileşikler birçok çalışmada bulunmaktadır. Bu kemoprotektif yönü ile kanserle mücadele için önemlidir.Sağlıklı diğer vücut Hücrelerinin kemoterapiye tahammül ve dayanma güclerini arttırmaktadır.

Moringa şu anda ilaç tedavisi gören kanser hastalarına yardımcı olan bir ürün olarak ün kazanıyor. Moringanın besin içeriği muazzam miktarda fazladır; Moringa vitaminler, mineraller, ve iyi bir sağlık için önemli olan amino asitleri içerir. Bu kalsiyum, demir, potasyum, protein, A vitamini,C vitamini ve kanserle mücadele için gerekli araçlara sahip, sağlıklı bir vücuda teşvik için daha birçok özellikleri vardır.Bu inanılmaz derecede yararlı Moringa ağacı sayesinde beslenme sorunları ortadan kalmaktadır. ..Anti-iltihabik, anti viral, anti oksitleyici, bir anti-alerjik ve ağrı kesici kullanımlara sahip olduğu bilinmektedir. Ayrıca çeşitli enfeksiyonlara karşı savaşmak için kullanılabilir.

Moringa oleiferanın bir çok başarısını yakından incelemek için pek çok bilim adamının çalışması bulunmaktadır..

Moringa Diyabet İçin Bir Tedavi

Diyabet; İnsan vücudunun şeker ve nişastayı enerjiye dönüştürmek için (yakmak için) ürettiği İNSÜLİN hormonun sağlanamamasından,veya üretilen İnsülinin hucrede kullanılamamasından oluşan bir metabolik bir rahatsızlıktır. . Diabetes mellitus, kan şekeri (şeker) bir sürekli yüksek seviyeleri ile karakterize edilir. İnsan vücudunda Kan şekeri seviyesi İnsülin ve glukagon ile korunmakta ve ayarlanmaktadır. Karakteristik semptomlar; poliüri, polidipsi, glucoseuria, açıklanamayan kilo kaybı ve uyuşukluk olduğunu, insülin hormonunun yetersizliğinden kaynaklanan anormal derecede yüksek kan şekeri (hiperglisemi).

Tip I diyabet, insülin bağımlı diyabet ve Tip II diyabet insüline bağımlı diyabet olmayan iki tür olarak bilinir: Diyabet II uygun diyet, ilaç ve düzenli egzersiz ile önlenebilir.Diyabet Vb retinopati, nöropati, nefropati, kalp-damar sorunları gibi komplikasyonlara yolaçabiliyorAraştırmacılar geçtiğimiz günlerde D vitamini düzgün insülin salgılaması için güçlü olduğunu, pankreasın adacık hücreleri için gerekli olduğunu bildirdi. Çalışmalar düşük D vitamini düzeyleri ile bireylerin kötü kan şekeri işleme sorunlar yaşadığı ve diyabet oluşma riskinin daha yüksek olduğunu göstermiştir. Askorbik asit bakımından zengin olan Moringa, insülin salgılanması açısından yardımcı olur.

Bazı karbonhidrat içeren (küçük sık öğünler ile birlikte )– vitaminler B1, B2, B12, pantotenik asit, C vitamini, protein ve potasyum gibi bazı besinler ilginçtir ki aslında insülin üretimini teşvik edebiliyor. Bir antioksidan olarak A vitamini diyabetiklerde körlük riskini azaltır. Verimli beta-karoten, oluşumuna yardımcı olur. Vitamin B 12 diyabetik nöropati çeken insanlara yardımcı olabilir. C vitamini takviyesi yüksek doz, katarakt gibi diyabetik komplikasyonların gelişiminde önemli faktörler olan, her ikisi de proteinleri, sorbitol birikimini ve glikosilasyonu engellemek üzere gösterilmiştir. Çalışmalar düşük E-vitamini diyabet oluşumunu 4 kat daha fazla riskli hale getiriyor. E-vitaminin, membran fiziksel özellikleri ve glikoz taşımacılığı ilgili faaliyetlerinin iyileştirilmesi, oksidatif stresi azaltır. Bu antioksidan diyabet ile ilişkili lezyonların iyileşmesini destekler.Magnezyum glikojen metabolizmasına yardımcı olur, Mg hücrede ile metabolik sürecine yardımcı olmak için B6 vitamin ile yakından çalışır. Moringa tüm bu besinleri içeriyor ve diyabetik hastanın kan şekeri seviyesini kontrol etmeye yardımcı oluyor.

Antioksidan Özellikler ve Bağışıklık Sistemi

Eğer sağlıklı kalmak istiyorsanız, vücudu düzgün beslemeniz gerekir. Bu beslenme meyve ve sebzelerden birkaç porsiyon yemek tavsiye edilir olsa da, gıda piramidi ve optimum sağlığı korumak için;çabaların bireyler için yetersiz olması birçok uzman kişi tarafından kabul edilir. Yani vücut tarafından ihtiyaç duyulan tüm temel besin takviyeleri sağlamak gerekir.

Etkili sindirime yardımcı olduğu,gerekli mineralleri sağladığından Moringa besin takviyesi olarak tavsiye edilir.Moringa bitki zeatin, quercetin, β-sitosterol, kafeoilkinik asit ve kaempferol zengin ve nadir bir kombinasyon sağlar. Moringa oleifera onun tıbbi değeri son derece önemlidir. Bu yapraklar, kökler, tohum, kabuk, meyve, çiçek ve olgunlaşmamış bakla gibi bu bitkinin çeşitli bölümleri antitümör, ateş düşürücü, antiepileptik, anti-inflamatuar, anti-ülser, gevşetici, idrar söktürücü, antihipertansif, kolesterol düşürücü sahip, kalp ve dolaşım uyarıcı olarak hareket , antioksidan, antidiyabetik, karaciğer koruyucu, anti-bakteriyel ve anti-fungal özellikleri.

Oksidatif normal metabolizmanın yan ürünleri DNA, protein ve lipid büyük çapta zarar verir.Bu hasar (radyasyonla elde edilenle aynı) yaşlanma ve kanser, kalp-damar hastalıkları, bağışıklık sistemi düşüş, beyin fonksiyon bozukluğu ve katarakt gibi dejeneratif hastalıklara önemli bir katkıda bulunmaktadır. Araştırma giderek antioksidan yönünden zengin besinler yemek isteyenler sağlık yarar olduğunu gösteriyor. Moringa takviyeleri Moringa hücreleri oksidatif stres nedeniyle serbest radikalleri nötralize yardımcı olur 46 antioksidanlar içerir, antioksidan düzeylerini artırabilir.

Kanser, yaşlanma için ortak bir yoldan ve çeşitli hastalıklara – Antioksidanlar, hücresel hasarın önlenmesinde rol oynar. Sporcular nedeniyle sağlık sorunları bir ilgi ve egzersiz artırılmış performans ve / veya kurtarma umudu var. E vitamini Artan alımı egzersiz kaynaklı oksidatif hasara karşı koruma. Moringa bu zararlı şartları nötralize E vitamini içerir.

Gut ve Artrit Tedavisi olarak Moringa

Yüzyıllar boyunca Moringa oleifera bir tedavi Artrit ve Gut gibi, bu tür “Ayurveda” gibi geleneksel tıp, kullanılmıştır. Bu Moringa Yaprak Tozu bu koşullardan kaynaklanan iltihapları ve ağrıyı azaltmak inanılıyordu.

2008 yılında Malezya Putra Üniversitesi Tıp Sağlık Bilimleri Fakültesi, Moringa herhangi Antinosiseptf ve Anti-inflamatuar faaliyetleri gibi NSAID (non-steroid gibi modern tıpta kullanılan ilaçlar elde aynı etkinlikler pozlar sınamak için amaçlayan bir araştırma yayınladı anti-enflamatuar ilaçlar).

Araştırma Moringa antinosiseptif ve anti-enflamatuar maddeler parça bulunmaktadır activitie sahip olmadığı anlaşılmıştır; aslında bu maddelerin yüksek miktarlarda sahip olduğu bulundu. Bu Moringa oleifera artrit ve gut için bir tedavi olarak Hint geleneksel tıpta kullanımı anlamına gelir. Moringa etkileri COX-2 enzimini baskılayarak edilir. Bu enzim enflamasyon süreçleri ve ağrı sorumludur. Genellikle bu enzimi bastırmak için kullanılan ilaçlar gibi Kaspo vb bu ürünlerin yan etkileri inme riskini, böbrek problemleri, kan damarları sorunları, mide problemleri ve listesi dahil Voltaren, Nksin, Adoil, Arcoxia gibi NSAID uzayıp gidiyor.

Yükseltilmiş Kan Basıncı

Kan basıncı yaş ile artmaya eğilimlidir. Sağlıklı bir yaşam tarzı takip bazı insanlar geciktirmek ya da kan basıncındaki bu artış önlemeye yardımcı olur.

Yüksek kan basıncı, kalp hastalığı ve / veya böbrek hastalığı, almak için ve bir felç olması için şansınızı (veya risk) artırır. Bu genellikle hiçbir uyarı veya belirti beri özellikle tehlikelidir.Irk, yaş, ya da cinsiyet, herkes yüksek kan basıncı gelişebilir. Her dört Amerikalı yetişkin biri yüksek kan basıncına sahip olduğu tahmin edilmektedir. Yüksek kan basıncı gelişir sonra, genellikle bir ömür boyu sürer.

Yüksek kan basıncı sonunda patlayıp veya kanamaya gözdeki kan damarlarının neden olabilir. Vizyon bulanık veya başka bozulabilir ve körlüğe neden olabilir. Insanlar yaşlandıkça, özellikle vücutta arter “, sertleşmiş” kalp, beyin ve böbreklerde olanlar. Yüksek kan basıncı, bu “sert” arterler ile ilişkilidir. Bu da, kalp ve böbrek daha fazla çalışmaya neden olur. Filtreler atıkların vücuttan atılmasına olarak böbrekler hareket. Zamanla, yüksek kan basıncı dar ve böbreklerin kan damarlarını kalınlaşır. Böbrekler az sıvı filtre ve atık kanda birikir. Böbrekler tamamen başarısız olabilir.

Yüksek kan basıncı kalp krizi için büyük bir risk faktörüdür. Arterler kalp kasına oksijen taşıyan kan getirmek. Kalp olarak da bilinen yeterince oksijen, göğüs ağrısı, alamıyorsanız “angina,” oluşabilir. Kan akışı bloke olursa, kalp krizi sonuçlanır. Yüksek tansiyon, konjestif kalp yetmezliğinin (CHF) için bir numaralı risk faktörüdür. CHF kalp vücudun ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli kan pompalamak için mümkün olduğu ciddi bir durumdur.

Yüksek tansiyon hastası bir kişi tarafından ihtiyaç duyulan önemli besin Kalsiyum, Magnezyum, Potasyum, Çinko ve Vitamin E Moringa içinde bu bütün besin içerir vardır.

Moringa C vitamini kan damarlarının normal fonksiyonu için kritik olan bir nitrik oksit, vücudun üretimini destekleyen yardımcı içerir. Daha iyi kan damarları hipertansiyon riskini azaltmak, çalışır. Kalsiyum düz kas gevşemesi ve kasılması için gereklidir; artan tüketim kan damarları üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olabilir. Bu diyet sizin kalsiyum almak en iyisidir; çalışmalar takviyeleri ile karşılaştırıldığında, diyet kalsiyum kan basıncı için iki yararları sahip olduğunu bulduk.

Moringa Potasyum içeriği Banana oranla 15 kat daha fazladır. Potasyum kan damarları genişletmek yardımcı idrarda sodyum atılmasının arttırılması için, kan basıncını etkileyen hormonların etkileşimleri değiştirerek hareket eder.

Magnezyum Diyet yüksek kan damarlarının düz kasların gevşemesine katkıda muhtemelen hipertansiyonu olanlar, yararlanır. Moringa aynı zamanda diğer besin maddeleri ile birlikte kan basıncını düşürmede içinde yer alan çinko ve E vitamini ile birlikte magnezyum içerir.

Anti-Aging

Yaşlanma bizim sosyal çevreyi etkiler. Yaşlılık belirtileri kırışıklıklar ve karaciğer lekeleri cilt, saç dökülmesi, azaltılabilir işitme, kötü göz, yavaş tepki süreleri ve çeviklik, açıkça düşünmek yeteneği azalır, zorluk hatırlatarak anılar, osteoartrit gibi kemik hastalıkları için daha fazla duyarlılık içerir. Yaşlı insanlar ateşe neden olur düşük vücut sıcaklığı ve enfeksiyonlara sahip olma eğilimindedir. Yaşlı pnömoni hastaları gibi hızlı nefes alma, iştah azalması ve düşük işlevsellik gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Yaşlı idrar yolu enfeksiyonu olanlar gibi tutamama, konfüzyon gibi belirtiler ortaya çıkabilir ve düşme muzdarip olabilir.

Moringa / Malunggay bu Vitaminlerin zengin bitki kaynağından biridir ölçüde vitamin bakımından zengindir. Moringa Vitamin A (Beta karoten), Vitamin B1 (Tiamin), B2 Vitamini (Riboflavin), B3 Vitamini (Niasin), B6 vitamini Pyrodixine), Vitamin B7 (Biotin) vardır, C vitamini (Askorbik Asit), D vitamini (Kolekalsiferol) , E vitamini (Tokoferol) ve Vitamin K. A vitamini gece körlüğü önlemek için gereklidir, sağlıklı cilt teşvik ve enfeksiyonları savaşır. C vitamini sağlıklı diş etleri korumak için gereklidir, iyileşmeyen yaralarda asist ve vücut kullanımı demir yardımcı olur. E vitamini hücreleri serbest radikal hasarına karşı vücudunuzu korur. Kalsiyum ve D vitamini güçlü kemikler ve dişler korumak için gereklidir.

Moringa mevcut minerallerin listesi kalsiyum, bakır, demir, potasyum, magnezyum, manganez ve çinko, bol ve temel mineraller azdır. Kalsiyum insan vücudunun büyüme, muhafaza ve üretimi için en önemli minerallerden biridir. Kan pıhtılaşması, sinir impulslarının, kas kasılması ve gevşemesi, normal kalp atışı, hormon salgısının uyarılması, enzim reaksiyonu aktivasyonu, hem de diğer fonksiyonlar iletimi, tüm kalsiyum az miktarda gerektirir. 50 yaşından sonra, daha fazla kalsiyum veya 1.200 miligram osteoporoz denilen bir hastalığı önlemek için gereklidir. Eğer yaş olarak, kemiklerde mineral kaybolur ve kemikler ince alabilirsiniz. Moringa güçlü kemikler bakımı için gerekli tüm gerekli mineralleri içerir. İyi beslenme, yaşlılarda yaygın hastalıkların etkilerini azaltmak ve yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olabilir.

Moringa / Malunggay Kalsiyum zengin kaynağıdır. Malunggay sütünden daha 17 kat daha fazla Kalsiyum vardır, yaşlılık döneminde osteoporoz oluşumunu önlemek ve genç ve orta yaş insanların kemikleri güçlendirmek için yardımcı olur. Moringa, Ispanak bu 25 kat daha fazla Demir ile, kan ve kas oksijen taşıyan hemoglobin ve miyoglobin oluşmasına yardımcı olur. Demir, aynı zamanda, bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olmaktadır beyin artar oksijen kaynağı olarak zihinsel yeteneğini geliştirmeye yardımcı eksikliği olan gövde, birçok protein ve enzimlerin bir kısmını oluşturur.

Emziren Anneler İçin Moringa

Yeni doğmuş bebek sadece üç talepleri vardır. Onun varlığını bilerek onu meme ve güvenlikten annesi, gıda kollarında Onlar sıcaklık. Emzirme karşılar her üç.

Anne sütü bebekler için doğal ve tam gıda olduğunu. Bu, ucuz, güvenli ve en bebeklerin yaşamın ilk 6 ay için ihtiyacınız olan tüm besinleri içerir. Araştırmalar emzirilen bebeklerin daha az formülle beslenen bebeklerden daha egzama, gıda alerjisi ve solunum hastalığı acı mi olduğunu göstermiştir. Filipinler ise, annelerin% 85′i meme, doğumdan sonra kısa bir süre besleyen fakat bu annelerin sadece% 22′si hala özel yaşlı bir ay tarafından besleniyor başlattı. Ilk birkaç gün postpartum anne sütü ifadesini geçildikten sonra en anneler anne sütü yetersiz hacminin şikayetçi. Bu besleme şişe ve meme besleme durdurmak için çocuklarını kaydırmaya anneleri açtı.

Galactagogues teşvik ve anne sütü akışını kurmak otlar vardır. Moringa / Malunggay Filipinler en çok çalışılan bitkilerden biridir. Bir galactogogue olarak çeşitli çalışmalar etkinliğini onaylayın. Bununla birlikte, genellikle 3 gün postpartum verilmesi yükseltilir veya doğumdan sonra emzirme tetiklemek için karıştırılabilir.

Maternal serum prolaktin düzeylerinde daha büyük bir artışla kanıtlandığı gibi Moringa yaprakları artırıcı etkilerini laktasyon. Prolaktin laction başlatılmasında önemli bir hormondur.Moringa ile ...